Evropa

 

AIP

 

Meteo

 

V případě můžeme umístit i GIF z každého odkazu pro rychlý přehled http://www.meteo60.fr/satellites/animation-satellite-ir-france.gif

 

Letiště

 

ČR

Úřad civilního letectví ČR          

  • http://www.caa.cz/ – praktické informace a služby civilnímu letectví – rejstříky, formuláře, návody, předpisy atd.

 

AIP ČR  

 

AIS view – ČR     

  • http://aisview.rlp.cz/  – dává přesný přehled o zakázaných a omezených prostorech, TMA, CTR, letištích atd. v ČR. Mapu lze zoomovat, je možné ji promítnout na různých mapových podkladech a lze do ní vložit i vrstvu meteo.

 

NOTAMY ČR      

  • http://notam.rlp.cz/ – na mapě ČR jsou graficky zobrazená všechna letiště v ČR a červeně jsou označená ta, pro která je vydán platný NOTAM. Červené značky lze rozkliknout a získat přesné znění NOTAMu. Web je aktualizován každou hodinu.

 

METARy a TAFy ČR         

  • http://meteo.rlp.cz/ – na tomto webu získáte okamžitě celkový přehled i jednotlivé METARy pro řadu letišť v ČR

 

METEO ČR

 

VFR příručka ČR          

  • http://lis.rlp.cz/vfrmanual/ – ve VFR příručce pro ČR najdete předpisové informace platné pro VFR létání včetně letištních i traťových informací a AIP suplementů. Jedná se vlastně o jakýsi AIP pro VFR létání.

 

Aktivace prostorů ČR    

  • http://aup.rlp.cz/ – zde je uveden přehled AUP (Airspace Use Plan) – aktivované prostory v ČR. Tento přehled je vydáván v 14.00 UTC každý den a platí od 06.00 UTC dne následujícího. K dispozici je zde i přehled UUP (Updated Use Plan), které se vydávají v průběhu dne.

 

 

WEB kamery